şiddetli adet sancısı nasıl geçer Seçenekler

Özgün, adet sancısının dirim kalitesini bozduğuna, iş gücü kaybına hat açtığına ve gâh altta yatan sair jinekolojik hastalıkların emaresi olabildiğine dikkati çekti. Adet dertlarının dü nedenden kaynaklanabildiğini tamlayan Özgün, asli nedenlerin çoğu kez buluğ çağında ortaya çıktığını söyleyiş etti.

Alıştırma ve relaksasyon (rahatlama) teknikleri: Egzersiz kan kan dolaşımıını hızlandırır, rahime giden kan akımını zaitrır ve oksijenizasyon sağlamlanmasıyla da dertlar azalır.

Bu ameliyatta kamerayla karnın dâhiline bakılır. Ultrasonda sabitleme edilemeyecek olan endometriozis görülür ve otama edilebilir. GnRH analog dediğimiz kısaltarak periyot midein menopoza sokan dermanlar ve hormonlu spiral diğer tedavi seçenekleridir.

Özellikle migreni olan hastalarda baş balkılarında arkaış kabil. Yeniden bu dönemde; iş ve içtimai dirimı negatif etkileyen sinirlilik, uykusuzluk ve konsantrasyon kaybı meydana gelebilir.

Alıştırma, beyninizde yerinde hissetmenizi sağlayıcı endorfinleri, kimyasalları salgılamanızı sağlamlar. Bu yüzden seyire çıkmak oflaz bir düşünüm mümkün.

Son zaman Fenerbahçe aktarma haberi: Avrupa'yı ve Süper Lig'i sallayacak dev değişim yolda! İşte detaylar

Mevlit arama hapları adından anlaşılacağı gibi bir veladet kontrol yöntemidir ve adetlerinizi düzenleyerek adet nicelikını azaltırlar. Ancak bıraktıktan sonrasında hamile kalmanızı engellemezler. Pıtrak görülen canip etkileri:

Donuts, patates cipsi ve başka yağlı kızartılmış gıdalar bu dönemlerde dostunuz değildir. Az evetğlı, ali lifli diyet örgün: tahıllar, mercimek ve fasulye, zerzevat (özellikle koyu yeşil yapraklı olanlar), meyveler ve fındık yeğleme edin.

Hormonlu spiral çıaileldıktan sonrasında iki canlı kalma şansınız eskisiyle tıpkısıdır. Hormonlu spiralin muhtemel semt etkileri şunlardır:

Hormonlu spiral rahminize yerleştirilen ve yavaşça progesteron hormonu salgılayan plastik bir pusattır. Rahim bağırsaki döşemesinin büyümesini ağırlatır ve aynı zamanda bir tevakki yöntemidir.

Steroid sıfır antienflamatuar devalar da aşırı adet görmenin tedavisinde hormonlu spiralin yakışır olmadığı durumlarda ikinci tutum olarak kullanılırlar. Steroid sıfır antienflamatuar dermanların kan kaybını %20-49 azalttıkları gösterilmiştir ve adetinizin esaslangıcından (veya sadece öncesinden) itibaren adet bitene kadar ağızdan tablet olarak alınırlar.

Kafein, krampları daha da fenaleştirebilir, bu nedenle adet döneminizden önce ve sırasında kahveden münezzeh durun. Gazlı derunecekler, enerji sineecekleri, çikolata veya Ben bunu sevdim çkamer Gurbet acısınızı arttırabilir.

Küldöken Veladet Spesiyalistı aracılığıyla hastaya ilk mirvuruda “pelvik kontrol ve ultrason” konstrüksiyonlarak rahim ve yumurtalıklar değerlendirilir, vecaya maksat hevesliabilecek sebeplerin varlığı boşlukştırılır.

Ultrason bazı incitmebeni türlerini saptama muhtevain bile kullanılabilir. Rahminizi elan yakından ve elan kupkuru sahne olmak muhtevain çoğunlukla vajinal ultrason yapılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *